Polskie Towarzystwo Ortoptyczne im. prof K. Krzystkowej

A- A A+
Zgodnie z ustaleniami podczas Walnego Zebrania Członków dnia 9.06.2018, PTO-IPKK przystępuje do nadawania numerów Ortoptystkom i Ortoptystom. 
 
Numer ortoptysty może zostać nadany każdej osobie która:
  • posiada kwalifikacje do wykonywania zawodu ortoptysty/ortoptystki potwierdzone skanem dyplomu;
  • złożyła (kompletny) wniosek o nadanie numeru Ortoptystki/Ortoptysty;
  • wniosek został zaakceptowany przez Zarząd PTO-IPKK.
 
Wnioski wraz ze skanem dyplomu można przesyłać w trybie ciągłym do Pani Anity Glinki (wiceprzewodniczącej) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
Wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu 14 dni roboczych, a dane ortoptysty (imię, nazwisko, numer, miejscowość, w której ortoptysta praktykuje), zostaną zamieszczone w spisie ortoptystów. 
 
Wniosek o nadanie numeru ortoptysty do pobrania poniżej. 
 
Zachęcamy do nadsyłania wniosków. 
 
 

 
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z postanowieniami podczas Walnego Zebrania Członków Polskiego Towarzystwa Ortoptycznego (na podstawie opinni prawnej) na pieczątkach należy zamieszczać określenie "dyplomowana ortoptystka/ortoptysta". Nie jest uprawnione stosowanie określenie "specjalista leczenia zeza i niedowdzenia. 
 
Informujemy także,  że nadawany numer ortoptysty nie posiada mocy prawnej, tak jak numer wykonywania zawodu w przypadku lekarzy.
Numer ortoptysty jest dodatkową formą potwierdzenia kwalifikacji do wykonywania zawodu ortoptysty, którą można zamieścić np.na pieczątce.
 
Spis ortoptystów o zweryfikowanych kwalifikacjach zawodowych, znajduje się na stronie Towarzystwa w zakłądce: spis ortoptystów.

Przykładowa pieczątka poniżej.
 
Pliki do pobrania:
Pobierz plik (Wniosek-numer ortoptysty.pdf)Wniosek-numer ortoptysty.pdf[ ]135 kB